Цели за устойчиво развитие

Дневен ред 2030 за устойчиво развитие на света е програмата на ООН, включваща 17 цели и 169 подцели, които 193 държави приеха да изпълнят, за да превърнат света в по-добро място за живот.

Цели за устойчиво развитие

17-те Цели за устойчиво развитие са световният план за изграждане на по-добър свят за човечеството и природата до 2030 г. Те са приети през 2015 г. след повече от 2 години работа по тях.

За разлика от Целите на хилядолетието за развитие 2000-2015 г., фокусирани главно върху развиващите се страни, изпълнението на Целите на ООН за устойчиво развитие 2015-2030 г. е задача на всички държави в света. Те са всеобхватни, свързани, ориентирани към мир, благоденствие на хората, опазване на планетата и изграждане на многостранно партньорство за постигането им.

„Решени сме да мобилизираме необходимите средства за изпълнение на настоящата програма посредством възобновено глобално партньорство за устойчиво развитие, основано на дух на засилена солидарност в световен план, насочено по-конкретно към потребностите на най-бедните и най-уязвимите, и с участието на всички държави, всички основни заинтересовани страни и всички хора“.

(Да преобразим нашия свят: програма за устойчиво развитие до 2030 година.)

Декларация на Хилядолетието

Декларацията на хилядолетието през 2000-та година в Ню Йорк;

Документ Бъдещето, което искаме

Приемането на документа „Бъдещето, което искаме“ през 2012, който стартира де факто процеса по съставяне на ЦУР;

Дневен ред 2030

Приемането на Дневен ред 2030 през септември 2015 г., който цели постигането на 17-те Цели за устойчиво развитие на ООН.

Партньорства

Декларацията на хилядолетието през 2000-та година в Ню Йорк;

Декларация от Йоханесбург

Декларацията от Йоханесбург за за устойчиво развитие и Плана за изпълнение през 2002 г.;

Работна група

Съставянето на работна група през 2013 г., която да изработи конкретните предложения;

Нашите постижения в областта

Целите на ООН за устойчиво развитие са основна тема на нашите инициативи. С поредица от проекти и събития достигаме до стотици експерти и хиляди граждани.
„Лицата на миграцията“ е проект, изпълняван от нас в партньорство с 6 други европейски организации. Проектът пряко свързва актуалната тема за миграцията с изпълнението на Целите за устойчиво развитие в партниращите държави. С „Лицата на миграцията“ очакваме да достигнем до:

+

Участници в
обучения

+

Журналисти

+

Институции

млн.

европейци

Стратегически цели

Следвайки мисията си да участва в изпълнението на Целите на ООН за устойчиво развитие, БПМР определя следните 4 взаимно свързани стратегически цели:

Цели за устойчиво развитие

Дневен ред 2030 за устойчиво развитие на света е програмата на ООН, включваща 17 цели и 169 подцели, които 193 държави приеха да изпълнят, за да превърнат света в по-добро...

Вашето търсене?