Центърът за развитие на устойчиви общности стартира “Партньорство за устойчиво приобщаване на бежанци“

 Центърът за развитие на устойчиви общности стартира “Партньорство за устойчиво приобщаване на бежанци“

Проектът „Партньорство за устойчиво приобщаване на бежанци“ има за цел създаването на умения в представители на бежанските общности, включително и украинска за разпознаване на институционалната среда и точките за достъп до системата за вземане на решения в България.

Партньори в проекта са Център за развитие на устойчиви общности (ЦРУО) и Българско училище по политика (БУП) с активната подкрепа на Върховен комисариат на ООН за бежанците (ВКБООН). През 12-те месеца работа се предвижда анализ на нуждите и предизвикателствата пред бежанците и конструиране на Борд за застъпничество и приобщаване на бежанци (работно заглавие) с участието на 15 представители на арабската, афганистанската и украинската общности, които да преминат обучение за разработване и прилагане на политики за интеграция, осигурено от експерти на партньорските организации. Предстои разработването и прилагането на модел за включване на борда в институционалната среда, както и Пътна карта за работа с институциите. Дейностите на проекта са локализирани в София, като е предвидено разпространение на резултатите посредством комуникационните канали на партньорите и тяхната партньорска мрежа до 30 000 бежанци, мигранти, търсещи убежище и 20 граждански организации с интерес по темата. Проектът стартира на 01.09.2022 г. и е предвидено да приключи през м. август 2023 г. с финална пресконференция.

Проектът „Партньорство за устойчиво приобщаване на бежанци“ се изпълнява с финансова подкрепа в размер на 17 067 евро, предоставена от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП. Основната цел на проект „Партньорство за устойчиво приобщаване на бежанци“ е да създаде умения в представители на бежанските общности за разпознаване на институционалната среда и точките за достъп до системата за вземане на решения в България.

Научете повече за инициативата ТУК.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Вашето търсене?