Ресурси

Запознай се с темите на БПМР

Gaming the Goals

Проектът „Gaming the goals”, посветен на Седмицата на глобалното образование 2021 г. цели да повиши вниманието на ученици и учители към глобалното образование и Целите на ООН за устойчиво развитие. Проектът е насочен към младежи и учители, които през Седмицата на глобалното образование 2021 г. ще имат възможността да разберат по забавен и интерактивен начин ролята си в бъдещето на планетата като личности и отговорни глобални граждани, играейки настолни игри.

Още за проекта

В периода 15-21 ноември в 3 библиотеки в кътове, наречени „Мисия 2030“, в три различни града в България ще бъдат поставени по три настолни игри, чрез които ще се насърчава критичното мислене на учениците и учителите и уменията им за вземане на решения, и ще разберат, че техните действия и роля могат да имат дългосрочно влияние върху живота на планетата. Към описанието на игрите са разположени и бутони, чрез които те могат да бъдат свободно свалени и разпечатани, за да бъдат използвани от преподаватели и родители.

Проектът е финансиран от съвместна програма „Междукултурно учене и обмен на добри практики чрез глобално образование, работа в мрежа и диалог“ (2019-2022) на Съвета на Европа и Европейския съюз.

Игра "Давайте, Цели!"

Играта „Давайте, Цели!“ (Go Goals!)  е за деца на възраст между 8 и 10 години. Проектирана да бъде забавна и ангажираща, тя запознава децата с  17-те Цели за устойчиво развитие на ООН, предназначени да сложат край на бедността, да защитят планетата и да гарантират просперитет за всички.

A2_BG_GoGoals_SDG_BoardGame_print

Как да решим световните проблеми?

Информирайки ги за причините и възможните решения на световните проблеми целта на играта е да помогне на хората да разберат ролята си в бъдещето на планетата като личности, екипни играчи и най–важното, като отговорни граждани на света.

Информира целевата група

Играта „Давайте, Цели!“ информира децата, като същевременно ги мотивира да преследват активно целите за устойчиво развитие.

Насочена към деца

Играта „Давайте, Цели!“ (Go Goals!) е за деца на възраст между 8 и 10 години.

Игра "Играем честно"

„Играем честно“ e игра, предназначена за ученици на възраст между 13 и 18 години. Тази игра има за цел да научи учениците на основните понятия, свързани с честността и почтеността. Разделени в отбори, те ще се изправят пред предизвикателството да достигнат от единия край на дъската за игра до другия, като за целта трябва да отговорят на въпроси и да изпълняват задачи. Тази игра има за цел да допринесе за постигането на Цел 16 от Целите за устойчиво развитие на ООН. Цел 16 се фокусира върху изграждането на мир, справедливост и стабилни институции.

_BG_E4J_Play_for_Integrity_Manual-fro-nt

Тя ще подпомогне образованието на младите граждани, за да могат те на свой ред да държат отговорни институциите, окуражавайки ги да станат по-добри и да вършат работата, за която са създадени. Играта ще направи това възможно като запознае учениците с уменията за критично мислене, които ще им позволят да се превърнат в граждани с честно поведение и почтено отношение.

Това включва достъп до информация, която да им позволи да разберат правата и отговорностите си, да реагират на свързани с корупцията проблеми, които вече могат да разпознават и да търсят решения на тези проблеми.

Също така да разберат какво представлява корумпираното поведение и как влияе на обществото. Всеки от въпросите има за цел да провокира дискусия за почтеността и значението й на практика, за да достигнат до най- добрия отговор.

Игра "Лабиринтът"

Целта на играта е участниците успешно да се придвижат през лабиринта и да получат статус „Герой”. Проправяйки си път през лабиринта, те ще се сблъскват с избори, предизвикателства и възможности. Трябва да направят най-подходящите избори и да открият пътя през лабиринта, озовавайки се на пътища, които водят до толерантност, емпатия, но също така и други на насилие и радикализация.

labyrinth-board

Три основни въпроса за разрешаване!

Третата игра, предназначена за ученици на възраст 13-18 години. Играта е рамкирана и предоставя три въпроса за разрешаване, а именно:

1. Какво е насилствен екстремизъм и как обществото може да повлияе за неговото изкореняване?

2. Какви са потенциалните въздействия на пропагандата и фалшивите новини и как може да се разграничи пропагандата от истинните твърдения?

3. Как младите хора могат да насърчават правата на човека чрез своите ценности?

Проектът Gaming the Goals, в рамките на Global Education Week 2021, се финансира от North-South Centre of the Council of Europe и Европейския съюз. Всички материали и информация, публикувани при неговото изпълнение са отговорност единствено на Българската платформа за международно развитие и по никакъв начин не отразява официалната позиция на Европейския съюз.

Други ресурси

No Related Cases

Вашето търсене?